«На замітку випускнику 2018 року!

         В даний час Лисичанським відділом поліції проводиться робота з відбору кандидатів серед випускників 11 класів шкіл, училищ, технікумів, а також осіб, які мають середню освіту, віком до 25 років, для вступу до вузів МВС України на денну бюджетну (безкоштовну) форму навчання:

  1. Національна академія внутрішніх справ;
  2. Харківський національний університет внутрішніх справ;
  3. Дніпропетровській державний університет внутрішніх справ;
  4. Львівський державний університет внутрішніх справ;
  5. Одеський державний університет внутрішніх справ;
  6. Луганський університет внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка;
  7. Донецький юридичний інститут МВС України

Після закінчення вузу гарантовано працевлаштування за фахом.

Як і раніше, комплектування навчальних груп у вищих навчальних закладах проводиться тільки за направленням територіальних відділів поліції. Тобто бажаючи поступати на навчання до вищих навчальних закладів МВС у 2018 році, повинні звернутися до сектору кадрового забезпечення Лисичанського ВП ГУНП для оформлення особових справ.

Терміни підготовки особистих справ дуже стислі. Тому, якщо Ви вирішили в 2018 році вступати до вищих навчальних закладів МВС, ми чекаємо Вас за адресою: вул. Мендєлєєва, 71, сектор кадрового забезпечення. За довідками звертатися за телефонами: 7-04-63, 050-521-03-74, 050-964-99-46»

 

ГОТУЄМОСЯ ДО ЗНО - 2018

Скільки коштуватиме пробне ЗНО у 2018 році

Регіональні центри оцінювання якості освіти визначили вартість участі у пробномузовнішньому оцінюванні для осіб, які мають намір використати цей інструмент при підготовці до тестування.

Цього року вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 129 до 137 грн в залежності від регіону проживання учасника.

Найменшу вартість за складання пробного ЗНО у 2018 році запропонують Винницький і Харківський регіональні центри оцінювання якості освіти, що обслуговують мешканців Житомирської, Хмельницької Сумської, Полтавської, та відповідно, Вінницької та Харківської областей. Ці учасники матимуть можливість пройти одне пробне тестування за 129 грн.

Мешканці Донецької і Луганської областей, яких обслуговує Донецький РЦОЯО, зможуть скласти один тест пробного ЗНО за 137 грн.

Для учасників пробного ЗНО, які мешкають в інших областях та столиці України, пробне тестування з одного предмета коштуватиме 132 грн.

Реєстрація для участі у пробному тестуванні розпочнеться 9 січня та триватиме до 31 січня 2018 року. Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти.

Саме ж тестування відбудеться наприкінці березня. Пробний тест з української мови і літератури буде проведений 24 березня.

31 березня учасники пробного ЗНО матимуть можливість скласти один з тестів, які включені до переліку загальної програми тестування: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.

Як відомо, пробне тестування є однією зі складових підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Під час пробного ЗНО абітурієнти мають можливість ознайомитись із процедурою проведення тестування та виконати тестові завдання, що будуть максимально наближені до завдань, які будуть запропоновані учасникам ЗНО під час основної сесії тестування.

Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде виданий тестовий зошит із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.

Графік проведення зовнішнього оцінювання - 2018

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2018 році.

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 22 травня з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іспанської, німецької та французької мов. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 13 червня 2018 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року:

Предмет

Дата проведення

Математика

22 травня (вівторок)

Українська мова та література

24 травня (четвер)

Іспанська мова

29 травня (вівторок)

Німецька мова

29 травня (вівторок)

Французька мова

29 травня (вівторок)

Англійська мова

1 червня (п'ятниця)

Біологія

4 червня (понеділок)

Історія України

6 червня (середа)

Географія

8 червня (п'ятниця)

Фізика

11 червня (понеділок)

Хімія

13 червня (середа)


Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року; оголошення результатів з історії України, географії, фізики та хімії триватиме до 21 червня 2018 року.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 2 до 11 липня 2018 року за окремим графіком, який має бути затверджений окремо.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 17 липня 2018 року.

.


. Українська мова та література

Програми підготовки до ЗНО:

2. Математика

3. Історія України

4. Біологія

5. Хімія

6. Фізика

7. Географія

8. Іноземна мова

Тести ЗНО онлайн

 


Коли подавати заяву абітурієнтам у наступному році і як вирахувати свої шанси

Міністерство освіти та науки затвердило правила прийому в вищі навчальні заклади на 2018 рік. За словами заступника Міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, серйозних змін нема, аби вступники освоїлись до правил прийому, які були суттєво оновлені минулого року. Водночас кілька нововведень відомство таки підготувало.

Нагадаємо, найсерйознішим випробуванням вступної кампанії-2017 стала апробація системи подання документів в електронній формі. Не можна сказати, що все пройшло на відмінно: абітурієнти масово жалілися на некоректну роботу програми, через яку або вони не могли зареєструватися, або введена інформація та документи зникали з сайту. Та чиновники Міносвіти не збираються відступати, і тому у 2018 році вступники мусять подавати заяви тільки в електронній формі.

Не прибрали у відомстві і скандальний сільський коефіцієнт, через плутанину із яким під час вступної кампанії-2017 виші не змогли своєчасно оприлюднити рейтингові списки вступників. Тоді було виявлено, що приймальні комісії вишів масово необґрунтовано присвоювали цей коефіцієнт випускникам шкіл, які не мали стосунку до сільської місцевості. В такий перелік, наприклад, потрапили навіть школи Києва, Івано-Франківська, Львова, Чернігова, Чернівців тощо.

Організаційні питання

У наступному році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться на кілька днів пізніше, ніж у 2017-му: 2 липня – цьогоріч 29 червня. Закінчиться електронний прийом документів 25 липня, як і минулого разу. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня – як і у 2017-му.

Вступники, які будуть проходити співбесіду, складати додаткові вступні іспити або брати участь у творчих конкурсах мають подати заяви до 20 липня. Якщо ж абітурієнт збирається вступати на основі ЗНО – то останній день подачі – 25 липня.

Творчі конкурси відбуватимуться у кілька сесій: з 14 до 26 липня. Вступні іспити проходитимуть з 21 по 26 липня. На співбесіди Міносвіти відвело три дні: з 21 по 23 липня включно.

Рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування виші повинні скласти та обнародувати 1 серпня – так само, як і в минулому році. Щоправда, під час вступної кампанії-2017 навчальні заклади не встигли справитися із цим завданням. Міносвіти подовжило термін на півдоби і дозволило оприлюднити списки цього ж дня, але о 18:00.

Абітурієнти зможуть подати сім заяв на чотири спеціальності на місце державного та регіонального замовлення. При цьому на контрактну форму можна подавати необмежену кількість заяв.

Зміни для медиків

Для вступників на факультети медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування у Міносвіти запровадили низку нових правил. Відтепер випускники, які бажають вступити до медичних вишів, здаватимуть ЗНО з двох обов’язкових предметів (українська мова та література і біологія), а третій зможуть обрати з двох запропонованих варіантів (які у міністерстві ще не назвали). «Це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначають ВНЗ», - уточнили в Міносвіти.

Ще одне нововведення для медиків – встановлення мінімальної кількості балів з другого та третього конкурсних предметів – 150 - для вступу на окремі медичні спеціальності. Йдеться про стоматологію, медицину та педіатрію.

Крім того, умовами прийому також передбачено можливість використання сертифікатів ЗНО 2016-го, 2017-го та 2018-го років. Нюанс – це не стосується іноземних мов. До уваги братимуться лише результати оцінювання з цього предмету 2018-го року – через зміни у тестуванні.

Знову коефіцієнти

Після аналізу минулорічної вступної кампанії у Міносвіти не відмовилося від нововведення-2017 – системи коефіцієнтів: галузевий, регіональний та сільський. Як пояснювала тоді міністр освіти Лілія Гриневич, «галузевий коефіцієнт був спрямований на стимулювання дітей йти на технічні спеціальності, де нам не вистачає на ринку праці робітників». Регіональний коефіцієнт застосований для того, аби не всі прагнули навчатися в найбільших містах країни, а залишалися і в університетах на периферії. Сільський коефіцієнт був сприйнятий абітурієнтами найбільш неоднозначно. Він становив 1,02 – на це число множилися бали за ЗНО. «Ним могла скористатися лише та дитина, що виконала два критерії. По-перше, треба було навчатись в сільській школі. По-друге, мати реєстрацію в сільській місцевості», - пояснила Гриневич. Та, яка вже зазначалось вище, приймальні комісії вишів підійшли до використання цього коефіцієнту занадто «творчо».

Під час вступної кампанії-2018 перелічені коефіцієнти дещо відрізнятимуться, кажуть і міністерстві, однак конкретних цифр поки не називають. Регіональний коефіцієнт відкоригували «з урахуванням міграційних потоків вступників між регіонами». Що стосується резонансної новинки-2017 – сільського коефіцієнту – його збільшили для вступників на аграрні спеціальності.

Новинки для гуманітаріїв

Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну у наступному році буде запроваджено творчі заліки. «Це дасть можливість вступникам заздалегідь підтвердити творчі здібності та взяти участь у конкурсі до різних навчальних закладів за основі ЗНО», - зазначили у міністерстві.

 

Для вступників на магістратуру на гуманітарні спеціальності запровадять єдиний фаховий іспит з іноземної мови. Складати його доведеться тим, хто хоче продовжити навчання за спеціальностями «журналістика», «соціальні та поведінкові науки», «право», «сфера обслуговування» та «міжнародні відносини». Виключення зроблять тільки для) – бакалаврам із цієї спеціальності складати фаховий іспит не доведеться.

Крім того, щоб вступити на магістратуру зі спеціальностей «право» та «міжнародне право» бакалаврам доведеться ще й складати єдине фахове вступне випробування: це буде тестування з права та загальних навчальних правничих компетенцій. Вступники на такі освітні програми зможуть подавати до п’яти електронних заяв. «Адресний розподіл місць державного замовлення буде проведено з використанням механізмів широкого конкурсу», - зазначили у Міністерстві освіти та науки.